Za nami Digital Credentials Summit 2024, czyli coroczne największe, międzynarodowe wydarzenie skoncentrowane na możliwościach wykorzystywania cyfrowych poświadczeń. Instytut Badań Edukacyjnych reprezentował Michał Nowakowski, lider projektu dotyczącego mikropoświadczeń.

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej ogłosiło konkurs, w ramach którego poszukuje podmiotu (tzw. generatora), za pośrednictwem którego dotrze do nauczycieli, pedagogów i psychologów szkolnych aktywnych w obszarze dostępnej edukacji, zainteresowanych rozwijaniem swoich innowacyjnych pomysłów.

IBE uczestniczyło w XX Ogólnopolskiej Konferencji Kadry Kierowniczej Oświaty. Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem konferencji oraz wystąpień ekspertów Instytutu.

W czasie konferencji zorganizowanej przez Instytut Badań Edukacyjnych we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej zainaugurowano projekt pn. “Wspieranie dostępności edukacji dla dzieci i młodzieży”.

W zestawieniu Listy 100 uhonorowani zostali Michał Nowakowski, lider projektu “Mikropoświadczenia - pilotaż nowego rozwiązania wspierającego uczenie się przez całe życie” oraz Mateusz Ciborowski, ekspert kluczowy ds. dostępności, ekspert kluczowy ds. UD. Projekt "Wspieranie dostępności edukacji dla dzieci i młodzieży".

Z okazji Dnia Walki z Depresją Rzeczniczka Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak wraz z Fundacją GrowSPACE otworzyła w Warszawie wystawę "Dobrze, że jesteś". Do akcji włączyła się Karolina Malinowska - psycholożka z IBE, liderka projektu Kariera bez barier.